Hesap bilgileri satılan Zoom Video Communications basın açıklaması yaptı - Haberler - indir.com

Hesap bilgileri satılan Zoom Video Communications basın açıklaması yaptı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 56 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-04-15 22:01:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Teknoloji

Zoom hesap bilgileri Karanlık Web’de (Dark Web) satıldı” haberlerine ilişkin, Zoom Video Communications tarafından resmi açıklama yapıldı.

Bir süredir güvenlik açıklarını kapatmak için ciddi adımlar atan Zoom geçtiğimiz günlerde siber zorbalık mağduru oldu. Uygulama verilerinin hacklenmesi üzerine kullanıcı verilerine erişim sağlayan hackerlar, geçtiğimiz gün bilgileri Dark Web üzerinden satışa çıkardı. Bir güvenlik şirketi tarafından fark edilen kimlik avı dolandırıcılığından bankalar ve şirketlerde dahil olmak üzere binlerce kullanıcı etkilendi.  

Zoom güvenliği artırmak için Uber, Netflix, EA uzmanlarıyla çalışacakZoom güvenliği artırmak için Uber, Netflix, EA uzmanlarıyla çalışacak

530.000 Zoom kullanıcısının bilgileri hackerlar formunda satıldı

Konu hakkında açıklama yapan Zoom Video Communications güvenlik ihlaline karşı gerekli kontrollerin ve araştırmaların başladığının altını çizen Zoom Video Communications açıklamasında “Tüketicilere sunulmakta olan bu tür web hizmetlerinin hedef alınması yaygın ve sıklıkla görülen bir durumdur ve genellikle sabıkalı kötü kişilerin diğer platformlardan ihlaller yoluyla elde ettikleri, hali hazırda güvenliği açığa çıkmış bulunan çok sayıdaki kimlik bilgilerini test ederek kullanıcıların bu tür kişisel bilgileri başka bir yerde tekrar kullanıp kullanmadığını görmeyi amaçlamaktadır. Bu tür saldırılar genellikle kendi tek oturum açma sistemlerini kullanan büyük kurumsal müşterilerimizi etkilememektedir. Ayrıca kullanıcıları kötü amaçlı yazılım indirmeleri veya kimlik bilgilerini bırakmaları için kandırmaya çalışan binlerce web sitesini kapatan bir firma da dahil olmak üzere, söz konusu bellek dökümünden elde edilen şifre dökümlerini, bunları oluşturmak için kullanılan araçları bulması için birden fazla istihbarat ve soruşturma şirketini kiralayarak araştırmalara başladık. Araştırmalarımıza devam ediyoruz, güvenliğinin ihlal edildiğini tespit ettiğimiz hesapları kullanıma kapatıyoruz, kullanıcılardan şifrelerini daha güvenli bir şifreyle değiştirmelerini istiyoruz ve çabalarımızı desteklemek için ek teknoloji çözümleri uygulamaya çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

 


Zoom nasıl kullanılır?Zoom nasıl kullanılır?
Zoom yeni güvenlik araçlarını tanıttı ve 90 günlük planın kapsamını genişletiZoom yeni güvenlik araçlarını tanıttı ve 90 günlük planın kapsamını genişleti

PAYLAŞ