Google Play Store ve App Store yılbaşı gelirleri belli oldu - Haberler - indir.com

Google Play Store ve App Store yılbaşı gelirleri belli oldu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 35 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-03 17:59:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Uygulama

2019’u arkamızda bıraktık ve yeni yıl ile beraber şirketlerin yılın son döneminde sağladıkları satış gelirleri açıklanmaya başladı. Şimdi ise SensorTower kaynaklı rapora göre Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarının yılbaşı satış veri ve rakamları belli oldu. Yılbaşının hemen öncesinde başlayan Noel dönemi ile beraber Play Store ve App Store’da dünya genelinde yaklaşık 277 milyon dolar gibi bir harcama yapıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise yüzde 11.3’lük bir artış olmuş durumda. Geçtiğimiz yıl bu rakam ise 249 milyon seviyelerinde olmuştu.

Google Play Store ve App Store, Yılbaşı Raporları

Apple App Store Tasarımı DeğiştiApple App Store Tasarımı Değişti

277 milyon dolarlık söz konusu bu harcamanın yüzde 70’i App Store’da gerçekleşti. Kullanıcılar App Store’da 193 milyon dolar harcarken geçtiğimiz yıla göre bu rakamın yüzde 16 seviyesinde arttığı gözüküyor. Google Play Store tarafındaki harcamalar ise yüzde 2.4 olarak artarak 84 milyon dolara ulaştı. Bu söz konusu listelerde öne çıkanlar ise oyunlar oldu. Her iki platformun toplam olarak 210 milyon dolarlık harcaması oyunlar için gerçekleştirildi. Bu oyunlar arasında PUBG Mobile, 8.5 milyon dolar ile ilk sırada bulunuyor. Geçtiğimiz yıl 1.6 milyon dolar harcanan PUBG Mobile, yüzde 431’lik bir artış elde ettiği gözüküyor.

Eğlence uygulamaları tarafında ise yüzde 24’lük bir artış görüyoruz. Tinder, 2.1 milyonluk gelir elde ederken Aralık ayında Play Store ve App Store tarafında toplam gelirin küresel çapta 5.1 milyar dolar olması bekleniyor. Bu rakam geçtiğimiz yıl 4.7 milyar dolar seviyesindeydi.


App Store Türkiye’den yerli uygulama sürprizi!App Store Türkiye’den yerli uygulama sürprizi!
Google Play Store'un az bilinen 18 özelliğiGoogle Play Store'un az bilinen 18 özelliği
Google Play Store'da 5 milyar indirilmeye ulaşan uygulamalar, son katılan Google Drive!Google Play Store'da 5 milyar indirilmeye ulaşan uygulamalar, son katılan Google Drive!

PAYLAŞ