Google fotoğraflar, Pixel kullanıcıları için yeni HDR filtresi getiriyor! - Haberler - indir.com

Google fotoğraflar, Pixel kullanıcıları için yeni HDR filtresi getiriyor!

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 5 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-12-09 09:01:02
Editör : Ayça Aleyna Dinler
Kategori : Donanım

Google Pixel telefonları, Aralık ayı özellik düşüşünün bir parçası olarak Google Fotoğraflar'da yeni makine öğrenimi tabanlı filtreler alıyor. Eylül ayında, Google, Google Fotoğraflar'daki düzenleme paketini yeniledi ve Resimleri doğal olarak düzenlemek için ml tabanlı filtreler sunan Öneriler adlı bir sekme tanıttı. Yeni öneri arasında, daha iyi Gün batımı ve gün doğumu görüntüleri için parlaklığı, kontrastı ve rengi arttırdığı söylenen dinamik bir filtre var.

Pixel kullanıcıları, Google Fotoğraflar'da parlaklığı, kontrastı ve rengi artıran yeni makine öğrenimi filtreleri alıyor.

Google, bu ay Pixel 3 ve üstü telefonlara gelen diğer özellikleri ve geliştirmeleri de detaylandıran bir blog gönderisinde Google Fotoğraflar'daki resimleri düzenleme yeteneğini geliştiren yeni özelliği duyurdu. Bu, bir dizi gökyüzü önerisiyle birlikte parlaklığı, kontrastı ve rengi artıran dinamik bir filtre içerir. Google, bu filtrelerin “sadece tek bir dokunuşla çarpıcı Gün batımı ve gün doğumu görüntüleri oluşturmanıza yardımcı olacağını " iddia ediyor. Öneriler sekmesi, düzenlediğiniz görüntüyü değerlendiren ve değişiklikleri otomatik olarak yapan bir dizi filtre sunar. Öneriler sekmesindeki diğer filtreler arasında Vivid, Luminous, Radiant, Ember, Airy, Afterglow ve Stormy bulunur.

Google is investing in the construction of the world's first autonomous roadGoogle is investing in the construction of the world's first autonomous road

9to5Google ayrıca Aralık piksel özellik güncellemesinin de ayar sekmesinde yeni bir HDR filtresi getirdiğini bildiriyor. Bu sekmenin parlaklık ve kontrast gibi seçenekleri vardı, ancak şimdi sarı bir nokta ile HDR efekti de var — bunun yeni bir ek olduğunu gösteriyor. Moda dokunmak, filtrenin yoğunluğunu 0 ile 100 arasında ayarlamak için bir kaydırıcı açacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu iki güncelleme Google Pixel telefonlarına, diğer birçok yeni özellik, iyileştirme ve en son Android güvenlik yamasını da içeren Aralık Pixel feature drop programının bir parçası olarak geldi. Aralık 2020 güncellemesinin bir parçası olan yeni özelliklerden bazıları ‘benim için tut', aşırı pil tasarrufu ve bağlamsal çeviri içerir. Beklenen 'benim için tut' özelliği, bir arama sırasında beklemeye alındığınızda Google Asistan'ı kullanır. Google asistan sizi bekliyor ve telefondaki diğer kişinin konuşmaya hazır olduğunu size bildiriyor.PAYLAŞ