Google Çeviri çevrimdışı kullanma özelliği heyecan yarattı! - Haberler - indir.com

Google Çeviri çevrimdışı kullanma özelliği heyecan yarattı!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-12-20 13:59:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Arama motoru devi Google’ın sahip olduğu servisler güncellenerek işlevsel özellikler kazanmaya devam ediyor. Şimdi ise popüler uygulamalardan birisi olan Çeviri uygulaması için oldukça işe yarar bir özellik sunuldu. Buna göre artık çeviri uygulamasının da çevrimdışı kullanabilme özelliği duyuruldu. Artık yenilenen Google çeviri uygulaması sayesinde kullanıcılar internet bağlantısının olmadığı noktalarda da Google çeviri uygulamasının yeteneklerinden faydalanabilecekler.

Google Çeviriye Çevrimdışı Kullanma Özelliği Geldi

Google, Android kullanıcılarından özür diledi!Google, Android kullanıcılarından özür diledi!

Yenilenen Google çeviri uygulaması ayrıca çeviri kalitesinde yüzde 20’ye varan bir artışta sağladı. Ek olarak uygulama içerisinde 10 dil daha ekleyen Google, harfler arasında yapmış olduğu çevirileri de iyileştirdi. Şuan için 59 dilde geçerli olan çevrimdışı kullanma özelliği, genel performans tarafında da yüzde 12’lik bir artış sağladı. Özellikle Hintçe, Korece, Japonca, Tayca ve Lehçe dillerinde daha iyi bir yorum yapılıyor. Diğer yandan Begalce, Gujrati, Arapça, Kannada, Tamilce, Marathi, Telugu ve Urduca gibi farklı harflere sahip dillerin telaffuzlarında ise oldukça iyileştirmeler bulunuyor. Öyle ki bu dillerin kelime telaffuzları oldukça zor olarak biliniyor.

Google bu söz konusu güncellemelerin hem iOS hem de Android kullanıcıları için yayında olduğunu belirtiyor. Yeni güncellemeyi yükledikten sonra Google Çeviri uygulamasının çeviri ayarlarına giderek söz konusu çevrimdışı kullanma özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde hayat kurtarıcı olan Google çevirinin internet olmadığı anlar için sunmuş olduğu bu özellik oldukça beğenileceğe benziyor.


Google servisleri çöktü! Bakan Yardımcısından açıklama geldiGoogle servisleri çöktü! Bakan Yardımcısından açıklama geldi
Google 5 Şubat'ta İfadeye ÇağırıldıGoogle 5 Şubat'ta İfadeye Çağırıldı

PAYLAŞ