GitHub özel depoları sınırsız ve ücretsiz yaptı - Haberler - indir.com

GitHub özel depoları sınırsız ve ücretsiz yaptı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 40 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-07-04 15:02:02
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Teknoloji

Bugüne kadar verdiği ücretsiz hizmetleri çerçevesinde herkese açık kodların sınırısız şekilde paylaşılmasına izin veren GitHub, geliştiricilerin vazgeçilmez araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat projenin herkese açık olarak değilde gizli bir şekilde depolamak isteyen kullanıcıları ücretli bir model sunuyordu. Şimdiye kadar verdiği bu hizmeti ücretli olarak veren GitHub, gizli depolama hizmetini de ücretsiz vermeye başladı.

9 ve 21 dolar olmak üzere iki farklı türde fiyatlıyor

GitHub kullanıcıları bundan böyle sınırsız sayıda özel projesini GitHub bünyesinde depolama özelliğini getirdi. Bunun yanı sıra burada yer alan her bir projeye 3 kişiye kadar katılımcı da istediği zaman atayabilecek. Ücretsiz üyeliğine yeni bir özellik ekleyen GitHub, bireyselden çok kurumsal çözümlere yönelecek gibi görünüyor. Hali hazırda bireysel kullanıcıları için Pro üyeliğini aylık 7 Dolara düşünen GitHub, kurumlar için aylık modelini ise kullanıcı başına 9 ve 21 dolar olmak üzere iki farklı türde fiyatlıyor.

GitHub dünyanın en büyük DDoS saldırısına nasıl karşı koydu?GitHub dünyanın en büyük DDoS saldırısına nasıl karşı koydu?

Microsoft, GitHub'ı satın alıyor

Microsoft GitHub'u satın aldığında kullanıcılar endişeli idi 

2018 yılının yaz aylarında Microsoft tarafından satın alınan Microsoft, GitHub ile ilgili pek çok kullanıcı endişe sahibiydi. Bu endişeler karşısında kullanıcıları sakinleştirmek için açıklama yapam Microsoft, GitHub’ın ücretsiz özelliklerine dokunmayacağının sözünü vermişti. Hatta daha sonra gerçekleştirdiği projelerde bazı ücretli paketleri de ücretsiz hale çevirdi. Microsoft gerçekleştirdiği bu adım sayesinde pek çok GitHub  kullanıcısının gözlünü almayı başardı. 

 


Microsoft Github'ı satın alıyorMicrosoft Github'ı satın alıyor
Github'ı satın alan Microsoft, bağımsız bir şekilde açık bırakacağına dair söz verdiGithub'ı satın alan Microsoft, bağımsız bir şekilde açık bırakacağına dair söz verdi

PAYLAŞ