Facebook Marketplace Türkiye'de Kullanıma Sunuldu! - Haberler - indir.com

Facebook Marketplace Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 39 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-03-20 12:15:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Alışverişlerde ve ürün satın alımlarında sosyal medyayı tercih eden bir kullanıcısıysanız, Facebook'un yeni hizmete sunduğu sistem tamda size göre diyebiliriz. 64 ülkede hali hazırda kullanımda olan Facebook Marketplace, Türkiye'de kullanıma açılıyor. Facebook toplulukları ve grupları aracılığı ile zaten satın alımlar yapılıyor. Ancak son dönemlerde artan bu satın alımlar sonrasında Marketplace'nin oldukça faydalı olması bekleniyor. Facebook Marketplace'i her ay 700 milyon kişi satın alma işlemlerinde kullanıyorlar.

Marketplace ürün yönetim direktörü Karandeep Anand tarafından konu ile alakalı 'Bugün yerel ürünleri keşfetmeyi, almayı ve satmayı Facebook üzerinde tek bir çatı altında toplayarak kolaylaştıran Marketplace platformunu Türkiye'de kullanıma sunuyoruz. İnsanların hâlihazırda Facebook'u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için kullandığını biliyoruz ve Marketplace ile artık bunu çok daha kolaylaştırıyoruz.' Sözleri dile getirildi.

MarketPlace'e dair bazı istatistikler ise şu şekilde;

  • Kullanıma sunulmasıyla Marketplace üzerinde potansiyel bir alıcı ve satıcı arasında geçen tekil sohbetlerde yüzde 77 artış gözlendi
  • Her ay 700 milyondan fazla kişi bir şeyler almak ve satmak için Facebook Marketplace'i ziyaret ediyor
  • 1 Ocak 2017'den beri dünya çapında Marketplace sekmesinde yapılan aramalar 3 kat arttı
  • Son üç ayda mevcut envanter içinde sırasıyla Araç, Mobilya ve Elektronik& Bilgisayar kategorileri, insanların en çok etkileşime geçtiği ilk üç kategori oldu

Facebook üzerinden Marketplace simgesine bastığınızda platformu kullanmaya başlayabilirsiniz. Üst bölümde yer alan arama kısmında arama gerçekleştirebilir ve çeşitli kategoriler gibi filtrelendirme işlemi yapabilirsiniz.