Facebook, karanlık mod masaüstü kullanıcılarının beğenisine sunuldu - Haberler - indir.com

Facebook, karanlık mod masaüstü kullanıcılarının beğenisine sunuldu

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 30 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-05-11 18:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Uzun süren bir test sürecinden sonra Facebook platformunun yeni tasarımı sonunda tüm masaüstü kullanıcıların beğenisine sunuldu. Şirket, karanlık modun yanı sıra daha birçok  özellikle beraber geldi. Sosyal medya lideri Facebook, artık uygulamanın masaüstü sürümü için karanlık mod özelliğini kullanıma sundu. Yıllar geçtikçe, karanlık mod, Reddit, Youtube, WhatsApp daha fazlası dahil olmak üzere çoğu mobil uygulamada temel özellik oldu fakat şirketler artık masaüstü uygulamaları için de karanlık modu kullanıyor gibi görünüyor. Facebook konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Karanlık mod ile birlikte yeni sürükleyici düzen, Watch'ta video izlemeyi harika bir deneyim haline getiriyor." dedi.

Sosyal medya lideri Facebook, yeni tasarımı ilk olarak 2019 yılındaki F8 geliştiricileri konferansında açıkladı ve kullanıcıların küçük bir kısmının ise bu yılın başlarında yeni görünümü denemesine izin verdi. Söz konusu bu özellik aynı zamanda Facebook Messenger ve WhatsApp'ta da uygulandı. Masaüstü uygulamasındaki karanlık mod aynı zamanda daha akıcı gezinme ile uygulamanın görünümünü değiştirir. Karanlık modla beraber gelen yeni sürümde daha ince bir Haber Akışı sistemi yer alıyor. Uygulamanın mobil versiyonunda ise henüz yeni bir güncelleme yoktur. 

Facebook yeni uygulaması Discover'ı test ediyorFacebook yeni uygulaması Discover'ı test ediyor

Karanlık moda nasıl geçilir?

Teknoloji dünyasının başarılı şirketi, karanlık modun yayınlanmasına ek olarak, Facebook platformunun yeniden tasarımının masaüstü versiyonunda gezinme sistemini daha da geliştirerek videolar, oyunlar ve gruplar gibi içerikleri kolaylaştırdığını aktardı. Ana sayfa ve sayfa geçişleri artık daha hızlı bir şekilde yükleniyor. Yeni tasarım aynı zamanda sosyal ağda; Etkinlikler, Sayfalar, Gruplar ve reklamlar oluşturmayı da çok daha kolay hale getiriyor. Kullanıcılar yeni bir Grubu kurmadan önce önizleme yapabilecek ve aynı zamanda mobil uygulamada nasıl görüneceğine bakara ona göre karar verebilecekler. Facebook karanlık mod özelliğine geç kavuşmuş olsa da kullanıcılar tarafından bu özellik oldukça beğenilmiş ve tüm diğer uygulamalarda olduğu gibi yoğunlukla kullanılan bir özelliktir. Bu özellik sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. 

Yeni tasarımı açmak ve yeni moda geçmek için;

  1. Eski Facebook ayarları menüsünü açmak için üst menü çubuğunun sonundaki aşağı oka tıklayın.
  2. "Yeni Facebook'a geç" i tıklayın.
  3. Aynı aşağı oku tıklayın ve karanlık modu kapalı durumundan açık konuma getirin.

 


Facebook’un sohbet botu Blender’ı eğitmek için kullandığı yöntem ortaya çıktıFacebook’un sohbet botu Blender’ı eğitmek için kullandığı yöntem ortaya çıktı
"Facebook Denetim Kurulu" Mark Zuckerberg'ü etkisizleştirecek
iOS kullanıcıları Facebook yüzünden uygulamalara giriş yapmadıiOS kullanıcıları Facebook yüzünden uygulamalara giriş yapmadı

PAYLAŞ