Chromium tabanlı Microsoft Edge bu hafta kullanıma sunulacak - Haberler - indir.com

Chromium tabanlı Microsoft Edge bu hafta kullanıma sunulacak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 41 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-13 20:35:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Teknoloji devi Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı yeni Edge tarayıcısı nihayet önümüzdeki hafta kullanıma açılacak. Şirketin Chromium tabanlı bu yeni tarayıcısı Windows güncellemesi ile tüm kullanıcılara erişecek. Şirketin bir süredir yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığı biliniyordu. Chromium tabanlı olan yeni Edge tarayıcısı geliştirmeler sonucunda kullanıma hazır hale geldi ve bu yeni web tarayıcısı 15 Ocak tarihinde gönderilmeye başlanacak. Tarayıcı son olarak güncelleme alarak bazı yeniliklere kavuşmuştu. Edge Dev sürümü için gelen bu güncelleme ile beraber tarayıcı sürümü 81’e yükseldi. Canary ve Dev sürümlerindeki yer işaretleri senkronizasyon problemi de düzeltilirken masaüstü için bazı yenilikler de sunuldu.

Yeni Microsoft Edge çok yakında geliyor

Microsoft Edge'deki önemli bir özellik Chrome'a geliyorMicrosoft Edge'deki önemli bir özellik Chrome'a geliyor

Kullanıcılara verileri senkronize edeceğini ifade etmek için yeni bir iletişim kutusu eklendiği gözüküyor. Edge tarayıcısı artık platformlar arası bir tarayıcı olduğu için özelliğin farklı cihazlar arasında kullanışlı bir yapıda olduğu belirtiliyor. Diğer yandan Edge’in Read Aloud özelliğini aktif etmek için ise CTRL+ SHIFT + U klavye kısayolu tarayıcıya dahil oldu. Diğer yandan Koleksiyonlar’a birden fazla öğe yapıştırma seçeneği de geldi. İşletmeler için de bazı geliştirmeler bulunuyor. Buna göre tarayıcı artık web sayfalarında online ödeme API’larını devre dışı bırakan bir Chromuim yönetim politikası da içeriyor.

Artık tarayıcıya girilen adreste internet sitesinin bulunamaması durumunda yazılan adrese benzer URL öneri özelliği Edge tarayıcısında yer alacak. Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan bu yeni sürüm neler içerecek göreceğiz.


Microsoft Edge uzantı kabul etmeye başladıMicrosoft Edge uzantı kabul etmeye başladı
Microsoft Edge'ye sitelere özel QR kod oluşturma özelliği geldiMicrosoft Edge'ye sitelere özel QR kod oluşturma özelliği geldi

PAYLAŞ