Bitmain artık Türkiye'de - Haberler - indir.com

Bitmain artık Türkiye'de

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 45 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-07-15 10:30:01
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Kripto Para

Dünyanın önde gelen kripto para madencilik cihazı üreten şirketlerden biri olan Bitmain’in, Türkiye ve MENA bölgelerinde resmi distribütörü Phoenix Store, ilk fiziksel mağazasını İstanbul’da açarak Türkiye pazarına giriş yaptı.

Özellikle son bir senede ülkemizde kripto para yatırımları büyük bir artış göstermiş durumda. Türkiye’de kripto para borsasına ilginin artması Bitmain’i harekete geçirdi. Ülkemizde yatırım yapmaya karar veren şirketin ülkemizdeki resmi distribütörü Phoenix Store oldu.

Kripto para madenciliğinin gelirleri artıyorKripto para madenciliğinin gelirleri artıyor

Ülkemizdeki merkezi İstanbul’da açılan Phoenix Store, madencilik cihazları için uçtan uca çözümler, soğutma çözümleri ve madenciler için kripto para birimlerinin güvenli depolanmasını ve barındırma hizmetlerini sağlayan soğuk cüzdan donanımlarını Türk yatırımcılara sunmayı hedefliyor. Bitmain’in resmi distribütörü Phoenix Store aynı zamanda Ledger, Trezor ve Cool Wallet’ın resmi distribütörü olarak hizmet vermekte.

Türkiye’de kripto para piyasası genişliyor

Ülkemizdeki ilk yatırımlarıyla ilgili açıklama yapan Phoenix Store CEO’su Phil Harvey şu ifadeleri kullandı; “Phoenix Store olarak dünyanın en büyük kripto para madenciliği makinesi üreticisi Bitmain ile Türkiye’ye adım atmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye, dünyada kripto para piyasalarına en fazla ilgi gösteren ülkeler arasında yer alıyor. Türk yatırımcıların kripto para dünyasına olan ilgisi, Türkiye pazarına adım atmamızı sağlayan en önemli faktör oldu. 2014 yılından bu yana birçok ülkede faaliyet gösteren Bitmain’in resmi Türkiye & MENA distribütörü olarak, Türk finans yatırımcılarını sektörün en gelişmiş Antminer cihazları ve kripto varlıklarının güvenliğini sağlayan soğuk cüzdanlarla buluşturacağız. Kripto para madenciliği son yıllarda en gelişmiş ve çekici sektör haline geldi. Türk yatırımcılar, özellikle teknoloji ve donanım şirketlerinde, girişimcilik ekosistemi konusunda bilgili. Bu kapsamda Türk yatırımcıların da kripto para ve finansal teknolojilerdeki yatırımlara ağırlık vereceğini öngörüyoruz. Türkiye, geleceği şekillendirecek kripto para birimlerinin geliştirilmesinde hem Avrupa hem de MENA için önemli bir örnek.”

Bitcoin ve Artan Popülerliği

 

Harvey ise ülkemizdeki yatırımlarına değinerek “Türkiye’nin mevcut finansal teknoloji yatırımlarını ve potansiyel yatırımlarını düşündüğümüzde attığımız bu adımı çok önemli görüyorum. Phoenix Store olarak Amerika, Kanada, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki operasyonları yönetiyoruz ve Türkiye’nin bu ülkelerle birlikte temel bir finans tabanına sahip olduğunu biliyoruz. Hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyoruz ve bu operasyonun küresel büyüme hedeflerimizi önemli ölçüde etkileyeceğine inanıyoruz. St. Regis’deki mağazamız Türkiye pazarındaki ilk yatırımımız olmasına rağmen, devam eden iş ve yatırımlarımız için ilk adımımız ve bu adımları kalıcı hale getirmek ve önümüzdeki yıllarda Türkiye’de yatırım yapmak istiyoruz. Soğuk cüzdanlarımızla kripto paralarını güvende tutarken Türk yatırımcılara en gelişmiş finansal donanımları sağlayacağız. Ayrıca, yatırımlarının güvenli olması için profesyonel ekibimizle, müşterilerimizin makinelerini barındırmak ve son teknoloji tesislerimizde verimli bir şekilde yönetmek için en iyi hizmeti sunmayı,  ilk yılımızda bir yatırım getirisi ile en iyi getirileri sunmayı sağlayacağız.  Bu sektörle ilgilenen tüm yatırımcılara Türkiye’de hizmet vermekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

 

 


Sahte kripto para madenciliği uygulamaları canınızı yakabilir!Sahte kripto para madenciliği uygulamaları canınızı yakabilir!
Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralara yeni düzenleme getirdiHazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralara yeni düzenleme getirdi