Apple Türkiye’de üçüncü mağazasını açıyor - Haberler - indir.com

Apple Türkiye’de üçüncü mağazasını açıyor

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 21 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-01-22 17:19:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Apple Store'un Türkiye'de bulunan şubelerine bu yıl üçüncüsünü dahil edeceği düşünülüyor. Tümüyle içi görünen, cam tasarımıyla inşa edilecek olan yeni Apple Store mağazasının detayları belli oldu.

Türkiye'nin üçüncü Apple Store mağazası için çalışmalar başladı. Apple'a yakın olan kaynaklardan edinilen bilgilere göre üçüncü Apple Store, İstanbul'un Anadolu yakasında açılacak.

Apple yenilenmiş iPhone'ları satışa çıkarıyorApple yenilenmiş iPhone'ları satışa çıkarıyor

2014 yılında biri Zorlu Center ve biri de Akasya AVM'de olmak üzere Türkiye şubelerini açan Apple, üçüncü Apple Store için kollarını sıvadı. Edinilen bilgilere göre üçüncü mağaza için çalışma süreci sürüyor. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda bu yıl içerisinde yeni mağazanın açılışı gerçekleşecek.

Anadolu Yakası'nda hizmete gireceği öğrenilen Apple Store'un inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni mağazanın inşa edileceği arsayı 49 yıllığına kiralayan Apple, mağazanın inşaatını İspanyol inşaat şirketi Empty üstlendi. İspanya merkezli şirket, Cupertinolu teknoloji devinin Apple Storeların hazırlanması için çalıştığı birkaç firmadan biri. Şirket daha önce de Fransa, İngiltere ve İspanya'daki Apple mağazalarının inşaat yükünü üstlenmişti. 

Benzer bir şekilde Zorlu Center'da açılış yapan Türkiye'nin ilk Apple mağazası da İngiliz mimarlık firması Foster tarafınca tasarlanmıştı. İnşaat süreci devam eden üçüncü mağazanın ruhsat tabelası üzerinde  Apple'ın inşaat partnerlerinden İspanya merkezli Empty firmasının, inşaatın müteahhitliğini üstlendiği görülüyor.

Yeni Apple Store adresi 

Apple'ın daha önce de Çin gibi bazı ülkelerde sadece Apple Store'dan oluşan bina konseptinde mağazalar açtığı biliniyor. Edinilen bilgilere göre Türkiye'de de bu tarz, bağımsız bina konseptinde bir mağaza inşa ediliyor. Dolayısıyla İstanbul'a açılacak olan yeni Apple mağazasının tamamıyla içi görünen, yekpare cam tasarımla inşa edilmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. 

Yeni Apple Store Nereye Açılacak?

Türkiye'de açılacak olan 3. mağaza olacak olan inşaatın adresine gelecek olursak; yeni mağazanın Abdülkadir Noyan Sk. No:13 Caddebostan, 34728 Kadıköy/İstanbul'da açılacağını öğrendik. İnşaat çalışmaları hız kesmeden devam eden şubenin bu yıl hizmete girmesi bekleniyor.

Çevre bölgedeki esnaftan alınan bilgilere göre çalışmaları süren inşaatın Apple Store'a ait olduğu biliniyor ve çevre kiralarının bu bilgiye oranla arttığı da söyleniyor.


Apple'ın AR teknolojisi sağlıkta devrim yaratabilirApple'ın AR teknolojisi sağlıkta devrim yaratabilir

PAYLAŞ