Mali müşavirlere vakit tasarrufu sağlayan, yeni regülasyonlar yani yasal düzenlemeler ile ilgili bilgiye erişimi hızlandıran ve katma değerli hizmetlerle mali müşavirlik ofislerinin gelirlerini artıran insan destekli dijital iş platformu Kalfa, 180 milyon TL yatırım değerlemesi üzerinden 15 milyon TL yatırım elde etti.

Girişimciler için yatırım danışmanlığı sağlayan Boğaziçi Ventures’ın liderlik yaptığı tura Mindvest GSYF, APY Ventures, Hedef Portföy, Mikro Yazılım ve bireysel birçok yatırımcı katıldı. Sistem Global Danışmanlığı’n yan şirketi olan Kalfa, bu yatırım ile teknolojisini geliştirmeyi ve daha fazla mali müşavirle çalışmayı amaçlıyor.

Alınan yatırım hakkında açıklamada bulunan Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, “Ekosistemdeki 27 yıllık tecrübemizden doğan ilk spin-off şirketimiz Kalfa, mali müşavirlik ve muhasebe dünyasının dönüşümüne öncülük ediyor. Uçtan uca mesleki dijitalleşmenin gerçekleştirildiği ilk platform olan Kalfa şu an yoluna rakipsiz olarak devam ediyor. Kalfa ekibine ve hayalimizi paylaşan yatırımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin yerli iş platformlarına ihtiyaçları

Yerli Dijital iş platformu Kalfa’nın kurucusu ve yönetiminde görev alan Demirhan Şener ise “Bugün mali müşavirlik ofislerinin karşı karşıya kaldığı üç temel sorun var: Operasyonel yoğunluk, hızlı değişen regülasyonun doğru yorumlanması ve ek gelir ihtiyacı. Kalfa, bu üç problemi çözmek üzere yola çıktı. Mali müşavirlerin operasyonel yüklerini üzerlerinden alarak onlara zaman kazandırıyor, otuz yıllık sektör dergisi Yaklaşım’ın dijital versiyonu ile regülasyon değişikliklerini tercüme ediyor ve müşterilerine sunabilecekleri ek servislerle gelirlerini artırıyoruz. Bu iş modelinin sadece Türkiye’de değil KDV ve vergi sistematiği Türkiye ile aynı olan Avrupa ülkelerinde de karşılığı var” dedi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir