Twitter benzeri uygulamaları kullanmak isteyenler için başarılı servislerin bir listesini sizler için derledik. Twitter gibi uygulamalar var. İşte detaylar.

Popüler sosyal ağ platformunda yaşanan son gelişmeler sonrasında çoğu kişi Twitter gibi uygulamalar aramaya başladı. Peki, Twitter yerine hangi ağlar var? Bu sorunun cevabını merak edenler için bir liste hazırladık.

İlk olarak 2006 yılında yayın hayatına başlayan Twitter, kısa süre tüm dünyada popüler hâle geldi. yıllardır popülaritesini koruyan oldukça başarının bir sosyal ağ platformunda kullanıcılar bir konu hakkında duygu ve düşüncelerini kısa mesajlar ile paylaşır. Popüler web sitesinde metinler, fotoğraflar, GIF’ler ve video yayımlanabilir. Başlangıçta 140 karakter sınırlı olan tweet’ler, son yıllarda 280’e karaktere çıkarıldı. Hashtag’lerin bulunduğu sitelerde en çok tartışılan konular ise Trend bölümünde (TT) görüntülenebiliyor.

Twitter kapanıyor mu? Bazı ofislere kilit vuruldu

Twitter benzeri uygulamalar

Jack Dorsey tarafından kurulan bu servis, 2022 yılında Elon Musk tarafından satın alındı. Satın alma işleminden sonra birçok kişi, diğer Twitter uygulamalar aramaya başladı. Bu yazıda Twitter yerine kullanabileceğiniz bazı servisleri listeledik.

Raftr

Raftr üniversite öğrencileri tarafından kullanılmaktadır. Organizasyonlar ve kulüpler için yeni nesil topluluk oluşturma platformu olarak tanımlanmaktadır. Arkadaşlarınız iletişim kurabileceğiniz platformda benzer ilgi alanlarına sahip başkalarıyla tanışabilirsiniz. Mesajlaşma desteği de bulunan servis, paylaşım imkânı sunuyor.

Reddit

Steve Huffman ve Alexis Ohanian tarafından kurulan Reddit, ilk olarak haziran 2005’te kullanıma sunuldu. Hizmetin, bugün dünyada çapında çok popülerliğe olan farklı alt dizinleri var. Platform, kullanıcıların video oyunları, yemek, fotoğrafçılık ve sporla ilgili düşüncelerini paylaşmasına olanak tanıyan alt dizinleri bulunuyor. Kullanıcılar gönderilere yorum yapabiliyor ve oy verebiliyor. Gönderilere ek olarak, yorumlara da oy verebilirsiniz.

Cohost

Reklamsız bir deneyim sunan Cohost ile kullanıcılar sanal ortamda konu ile ilgili düşüncelerini başkalarıyla paylaşabiliyor. Kullanıcı arayüzü Tumblr ve Facebook gibi platformlara benzeyen Cohost`ta paylaşım yapabilmek için oluşturduğunuz hesabın doğrulanmış olması gerekiyor. Şu anda platform mobil değil. Bu nedenden hizmeti bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda kurulu bir web tarayıcısı üzerinden kullanabilirsiniz.

Wt.Social

Twitter benzeri uygulamalar biri alan Wt.Social, Wikipedia Kurucusu Jimmy Wales tarafından geliştirildi. Facebook ve Twitter’a alternatif olarak oluşturulan hizmet, WikiTribune Social olarak da biliniyor. Hesap oluşturduktan sonra, klasör adı verilen küçük dizinler göreceksiniz. Alt wiki adı verilen alt dizinlere erişebilirsiniz. İyi bir arayüze sahip olan bu hizmete görüntü doğrulama işlevi de sahiptir.

Pinterest

Bugün dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan Pinterest, görsel tabanlı bir sosyal medya platformu. Forumda yayınlanan yazılara yorum yapılabiliyor yapılan yorumlara cevap verebilirsiniz. Yemekten dekora kadar birçok konularda gönderi içeren hizmeti kullanmak için bir hesap oluşturulması gerekiyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir