Tesla yarı elektrikli kamyon modeli, ‘karavan’ tasarımıyla geliyor ve ulaşımın geleceği olarak sunuluyor. İşte detaylar;

Tamamen yüklü Tesla Semi testten geçti

2022’nin sonuna kadar 100 otomobil üretmeyi planlayan ve ilk müşterisinin PepsiCo olduğu Tesla Semi, yakın zamanda ‘Giga Nevada’ merkezinde düzenlenen bir teslimat etkinliğinde yollarda gerçekten yer edinmeye başladı.

Tesla Semi konsept görselleri çok beğenildi

tesla seminin ilk teslimatini gerceklestirdi

Hem teknik hem de tasarım açısından büyük ses getiren Semi, Joie tarafından bir “mobil ev” olarak yeniden doğdu. Yukarıdaki konsept çalışma gerçekten çok güzeldi. Gerçek olduğuna inanılan bu ve benzeri yarı merkezli ‘kampanya’ projeleri dev elektrikli araçlara olan ilgiyi artırabilir. Bu yarı kampçılar, ultra yüksek net değer olarak kabul edilir ve birçok turizm şirketinin dikkatini çekebilir. Bu firmalar daha açık bir yapıya sahip tur araçları talep edebilirler.

Giant, teknik olarak arka akstaki üç bağımsız motorla çalışıyor ve boşken 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 5 saniyede çıkıyor. Yük altında 0’dan 100 km/sa hıza 20 saniyede çıkabilen Tesla yarı elektrikli kamyon modeli, ‘geri kazanım’ sistemi sayesinde fren pedalına basma ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

Bu model, 480 km ve 800 km menzil sağlayan iki farklı pil paketine sahiptir. Üç yıl boyunca 200.000 $’lık potansiyel yakıt tasarrufu sağlayan Yarı elektrikli kamyonlara birçok büyük şirket tarafından çok sayıda ön siparişle göz dikildi. Semi’nin başlangıç ​​fiyatının hala 150.000$ olduğu tahmin ediliyor. Firma, aracın tesliminde fiyatlandırma konusunda net bir bilgi vermedi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir