Steam hesabının değerini bilmek için popüler bir hizmet kullanılmalıdır. İşte Steam hesabım ne kadar tutar sorusunun cevabı!

Steam hesabının değeri nasıl öğrenilir sorusunun cevabını merak edenler için detaylı bir rehber hazırladık. Rehberimize göz atabilir ve Steam hesabınızda toplam kaç oyun olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Dijital oyun mağazaları denilince akla ilk gelen servislerden biri olan Steam, dünya çapında oyunseverler tarafından sıklıkla seviliyor. Simülasyondan spora, yarıştan stratejiye kadar birçok oyun türünün bulunduğu dijital oyun mağazasında alışveriş yapmak için hesap açmanız gerekiyor.

Oluşturulan hesaba giriş yaptıktan sonra ücret karşılığında birkaç oyun satın alabilirsiniz. Satın alınan oyunlar Steam istemcisinin kütüphane bölümünden alınabilir. Popüler dijital oyun mağazasını uzun süredir kullanan oyuncuların kütüphanelerinde çok sayıda oyun olabilir.

Çoğu oyuncu, kitaplığındaki birçok oyunla hesaplarının toplam değerini bilmek ister. Bu işlem Steam istemcisi üzerinden yapılamadığından oldukça merak edilmektedir. Steam hesabımın maliyetini kontrol etmek için hangi adımları atmalıyım?

Steam hesabının maliyetini nasıl öğrenebilirim?

 • SteamDB web sitesine gidin.
 • Hesap Makinesi sekmesine tıklayın.
 • “Türk Lirası” seçeneğini seçin.
 • Alana Steam ID’inizi girin.
 • Enter’a basın.

Tüm dünyada oldukça popüler olan dijital oyun mağazasında hesabınızın değerini çok pratik bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için SteamDB hizmetini kullanmanız gerekir. İşlemi tamamlamak için sadece birkaç adım yeterlidir.

SteamDB, mevcut oyun fiyatlarını dikkate alarak hesabın yaklaşık değerini ortaya koyuyor. Dünya genelinde birçok Steam kullanıcısı tarafından tercih edilen hizmet, ortalama oynama süresi dahil olmak üzere çeşitli istatistiksel bilgiler sağlıyor.

Bu işlem için öncelikle SteamDB web sitesini ziyaret etmelisiniz. Web sitesine girdiğinizde, üstte farklı sekmeler göreceksiniz. Bu sekmelerin altındaki ‘Hesap Makinesi’ sekmesine tıklayın. Bu adımı takiben bir sayfa açılacaktır.

Açılan sayfasında “Türk Lirası” seçeneğini seçiniz. Bu işlemden hemen sonra Steam ID’nizi alana giriniz. Hesap puanlarınızı görmek için profil URL’nizi de kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Profil bağlantısını yapıştırın veya Steam Kimliğinizi yazın. Steam hesabım nedir sorusuna yanıt vermek için en sondaki Enter tuşuna basmanız yeterlidir. Bu adımları takip ederek hesabınızın toplam değerini öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra kırmızı bir kutu görüyorsanız ve hesap değerini göremiyorsanız Steam profiliniz gizlenmiş olabilir. Popüler hizmeti kullanmak için profilinizi herkese açık olarak ayarlamanız gerekir. Peki bunun için atılması gereken adımlar nelerdir?

Steam profilimi herkese açık hale getirme adımları nelerdir?

 • Steam’i açın.
 • Steam hesabınızda oturum açın.
 • Profilinizi görüntüleyin.
 • ‘Profili Değiştir’ düğmesine basın.
 • “Gizlilik ayarlarım” kategorisine gidin.
 • Profilinizi ‘Genel’ olarak ayarlayın.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir