Ülkemizin başarılı markalarından birisi olan Monster Notebook, radikal bir karar alarak uluslararası pazardaki marka adını Tulpar olarak değiştirdi. Türkiye’den çıkan ve küresel bir teknoloji ismi olma yolunda ilerleyen Monster, bir süre önce Avrupa’daki operasyonlarını Almanya başkenti olan Berlin’de açtığı deneyim mağazası ile başlatmış olmuştu. Şirket şimdi ise yeni bir karar alarak uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak yenilediğini duyurdu. Monster Notebook, 2020’nin Eylül ayında başlatmış olduğu Avrupa operasyonlarına yenilikler ile devam ediyor. Yüksek performansa sahip donanım özellikli ürünleri ile koşulsuz kullanıcı memnuniyeti özeliyle yola çıkan Monster, teknoloji tutkunlarına sadece ürünleri ile değil güçlü teknik servis hizmetleri ve satış sonrası destek uygulamaları ile pazardaki yerini her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor.

Monster Notebook, Avrupa pazarında marka adını yeniledi

11

Şirket Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu oyun alanındaki başarıları önce Almanya pazarına daha sonra ise dünya geneline yaymayı hedefliyor. Globalleşme yolunda yurtdışı marka adını değiştirme kararı alan şirket Tulpar markasını kullanacak. Konu hakkında ise Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz tarafından “Monster Notebook olarak, her geçen sene daha da gelişen dijital oyun dünyasında her seviyeden oyuncunun en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için son teknoloji donanım konfigürasyonlarını geliştiriyor, kullanıcılarımıza yeni nesil bir deneyim vadediyoruz. Türkiye pazarındaki liderliğimizi yurt dışındaki operasyonlarımızda da elde etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz.

Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik.  Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” sözleri dile getirildi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir