Android 12 temelli olan MIUI 13 arayüzü alacak olacak resmi bir şekilde de açıklaması yapılan ilk Xiaomi ve Redmi akıllı telefon modelleri belli oldu. “Hızlı ve stabil” mottosu ile hareket edilerek sunulan Android üzerine kurulan MIUI 13 arayüz güncellemesi Xiaomi ve Redmi akıllı cep telefon modelleri, global olarak 2022 yılının ilk çeyrek dönemi içerisinde almaya başlayacak.

Güncelleme alacak olan ilk telefonlar ise resmi olarak şu şekilde açıklandı; “Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X Pro, Mi 11X, Xiaomi Pad 5 (Tablet), Redmi 10, Redmi 10 Prime, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 11 Lite NE, Redmi Note 8 (2021), Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite ve Redmi Note 10 JE”

Asus Zenfone serisi için Android 12 güncellemesi yayımlandı

Hazırlanan bu liste güncellemenin sunulacağı tüm cep telefonlarını göstermiyor. İlerleyen zamanlarda Xiaomi ve Redmi markasına sahip olan telefonlara için de güncelleme sunulacak. Yeni telefonlar kutusundan çıkarken zaten Android 12 + MIUI 13 arayüzü ile çıkıyor.

Android 12 temeli üzerine kurulan MIUI 13 arayüz ile ilgili yenilikler

Konuyla ilgili olarak yapılan resmi açıklama şu şekilde;

“MIUI 13, hızlı ve kararlı bir yazılım deneyimi sunuyor ve artık akıllı telefonların ve tabletlerin ötesinde akıllı saatler, hoparlörler ve TV’ler gibi AIoT cihazlarına da genişletiliyor ve bağlantı yeteneklerini iyileştiriyor. Kararlılığı yaklaşık yüzde 52 oranında artırılan MIUI 13, genel olarak temel işlevleri geliştirmeye odaklanıyor. Yeni sistem, Xiaomi tarafından geliştirilen Odaklanmış Algoritmalar (Focused Algorithms), Atomize Bellek (Atomized Memory) ve Akıcı Depolama (Liquid Storage) gibi özelliklerle, yoğun kullanım sırasında çekirdek uygulamalar için bilgi işlem yeteneklerini optimize etmeye odaklanıyor. MIUI 13, Atomize Bellek ve Akıcı Depolama teknolojileriyle 36 aylık süre boyunca cihazın okuma ve yazma yeteneklerinin yüzde 5 oranında bozulmasını önlüyor ve azaltıyor. 

2021 yılının 3. çeyreği itibarıyla Xiaomi‘nin IoT platformuna bağlı cihaz sayısı 400 milyonu aştı. MIUI 13, akıllı donanım portföyüyle sektöre öncülük ederken akıllı cihazlar arasında daha bağlantılı bir deneyim elde edilmesine yardımcı olacak Mi Smart Hub’ın beta sürümüyle birlikte geliyor. Mi Smart Hub, kullanıcıların müzik, ekran ve hatta uygulamalar gibi içerikleri birden fazla cihazda sorunsuz bir şekilde paylaşmalarına ve basit bir hareketle yakındaki cihazları bulabilmelerine olanak tanıyor. MIUI 13, bağlantının yanı sıra daha fazla kişiselleştirme için önemli özellikler içeriyor. Yeni pencere öğeleri, dinamik duvar kağıtları ve daha fazlasıyla benzersiz bir işletim sistemi deneyimi sunuyor.”

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir