Bitget, çok zincirli kripto para platformu Bitkeep’e 30 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı. Bitget böylece bir önceki finansman turunda 300 milyon dolar olarak değerlendirilen şirkette payını artırdı. Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Bitkeep böylece en büyük hissedar haline geldi.

Bitget En Büyük Hissedar Oldu

Bitget, çok zincirli kripto para platformu BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yaptı
Bitget, Bitkeep’e 30 Milyon  Dolar Yatırım Yaptı

Bitget, merkeziyetsiz BitKeep çok zincirli cüzdana, 30 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. 22 Mart tarihinde gerçekleştirilen Paris Blockchain Haftası etkinliğinde yapılan açıklamaya göre Bitget, anlaşma sonrasında, 300 milyon dolar değerindeki şirkette, payını artırdığını açıkladı Böylece Bitget en büyük hissedar haline geldi.Bu ortaklık ile birlikte  Bitget hizmet yelpazesini genişletmeyi amaçlıyor. 

BitKeep sayesinde  Bitget borsa alanındaki kanıtlanmış teknolojisi ve güvenlik yeteneklerine erişebilecek.Buna ek olarak BitKeep’in sunduğu cüzdan hizmetlerindeki istikrar ve güvenliğinin geliştirilmesine katkı sunulacak. Böylece her iki şirket de birbirinin güçlü yönlerinden yararlanacak. Ayrıca iki şirket Merkeziyetsiz finans(DeFi) ve Merkezi finans(CeFi)’yi birbirine bağlamak için iş birliği yapacak. 

BitKeep Cüzdanın İş İlanı Bitget İle Birleşiyor

30 milyon dolarlık  yatırım, BitKeep cüzdanın, Bitget’in iş alanıyla birleşmesini de kapsıyor. Bu kapsama mevcut kullanıcı tabanını ve ürün tekliflerini önemli ölçüde güçlendiriyor.SWAP ve NFT pazar yeri hizmetleri sunan cüzdan, 2018 yılında kurulmuştur.168 ülkede 8 milyondan fazla kullanıcısı bulunur ve kesintisiz ve güvenilir gözetimsizdir. Cüzdan, Bitcoin, Ethereum, BNB Chain, Polygon ve Solana gibi 90 mainnet ağını destekliyor. 20.000’den fazla dApp ve 250.000’den fazla varlık türü de desteklenenler arasındadır. 

Cüzdana yapılan yatırım, iş alanını cüzdan sektörüne doğru genişletecek.Bununla beraber yerel depolama ve varlık yönetimi hizmetleri sunmasına yardımcı olacak. Bu adım Bitget için önemli bir hamledir. BitKeep’in yerleşik 8 milyon kullanıcı tabanını entegre edecek. Bu sayede Bitget tamamen yeni bir potansiyel müşteri kitlesine erişim sağlayabilecek.

Bu yatırım, Bitget’in CeFi ve DeFi’yi birbirine bağlamayı hedeflemektedir. Bu sayede platformu lider bir vadeli işlemler borsasından kendi ekosistemine sahip kapsamlı ve bütünsel bir borsaya dönüştürmeyi öngörmektedir. Bu yatırım ayrıca Yeni Türevlerin Ötesine Geç stratejisinin bir parçası olarak Web3’e girişe yönelik önemli hamlelerinden biri olarak da dikkat çekiyor. 

Yöneticiler Yapılan İşbirliğinden Umutlular

Bitget Yöneticisi Gracy Chen yatırımla ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:Bu hamle her iki tarafın da kazanacağı, merkeziyetsiz alanda ve ötesinde işbirlikçi çabaları kolaylaştıracak bir ortam sağlayacak. BitKeep ekibine sunduğu hizmetlerin güvenliğini ve istikrarını güçlendirmek için gerekli desteği sağladığımız için mutluluyuz. Aynı zamanda böylesine köklü bir sektör oyuncusunun büyüyen ekosistemimizin bir parçası olmasından heyecan duyuyoruz. 300 milyon dolarlık kullanıcı koruma fonu ile, en güvenilir kripto borsası olarak, kripto para kullanıcıları için güvenlik ve güvenilirliğin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu alandaki yerel çözümlerimizin BitKeep’in çerçevesine entegrasyonunun, cazip bir cüzdan olarak imajını güçlendireceğinden eminizBu açıklamalar ile Chen her iki şirketin de kazanacağını vurguladı. 

BitKeep Yöneticisi Moka Han ise  açıklamalarında yatırımın kullanıcılar için önemi konusundaki görüşlerini dile getirdi. Moka Han açıklamasında  “Yatırım anlaşması, sadece finansal değil, aynı zamanda ürün büyümesi ve pazar genişlemesi için gerekli deneyimle birlikte profesyonel bir ekip tarafından bize sağlanacak teknik destek anlamına da geliyor. Bu ortaklıktan ve kullanıcılarımıza daha da kapsamlı dijital varlık yönetimi hizmetleri sunma potansiyeli elde edeceğiz. Bitget ile yakın olarak çalışmakla, sadece işimizin büyümesiyle kalmayıp, aynı zamanda kullanıcılarımıza fayda sağlayacak değerli deneyim alışverişi sağlayacağına inanıyoruz.” cümlelerine yer verdi. 

Bitget, çok zincirli kripto para platformu BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yaptı
Bitget, Bitkeep’e 30 Milyon  Dolar Yatırım Yaptı

BitKeep Kripto Cüzdandan Daha Fazlasına Ulaşıyor

BitKeep’in etkileyici servisleri, bir kripto cüzdandan daha fazlasına ulaşıyor. Entegre merkezi olmayan uygulamalar (dApp) gezgini aracılığıyla kullanıcılara farklı blok zincirlerindeki çeşitli DeFi protokollerine ve NFT projelerine erişim sağlamasını hedefliyor. Böylece kripto işlemleriyle sorunsuz ve zahmetsiz etkileşimleri kolaylaşıyor.Aynı zamanda BitKeep,NFT pazar yerini, bir launchpad ve SWAP özelliğini de destekliyor. BitKeep, farklı yeteneklere sahip, amaca yönelik bir çözüm bulmayı amaçlıyor.Bu entegrasyon tamamlandığında Bitget’i daha da Web3 alanına taşıyacak.

BitKeep; Dragonfly Capital, KuCoin Ventures, A&T Capital, Foresight Ventures, SevenX, Matrixport, Bixin Capital, Danhua Capital, Peak Capital ve YM Capital’in de katılımıyla tura liderlik etti. Ayrıca, Mayıs 2022’de, 100 milyon dolar değerleme üzerinden 15 milyon dolar bağış topladığını açıkladı.  

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir