Amazon Prime Video, en popüler dizi ve film izleme platformu unvanını Netflix’ten devralarak tahta çıkıyor.

Amazon 10 bin kişiyi işten çıkarıyor

Netflix ve Amazon Prime Video, dünyanın en popüler iki TV ve film izleme platformu, çok uzun süredir çatışıyor. zaman. Her iki platform da anavatanı olan ABD’de en çok kullanılan platformları arasında yer alar.

İki şirket arasındaki çekişme aylardır devam ediyor. Ancak Kasım ayına kadar Amazon Prime Video bunu değiştirmeyi başardı ve ABD’de en çok kullanılan dizi/film platformu haline geldi.

Netflix’in son dönemdeki kan kaybı Amazon Prime Video’nun taht kazanmasında büyük rol oynadı. Amazon Prime Video ve Hulu gibi platformların olduğu piyasaya artık Netflix artık bir numara değil. Uzun süredir ikinci olan Amazon Prime Video, Netflix’ten tahtını almayı başardı. Bu durumun arkasında Netflix’in kısa bir süre önce duyurduğu reklam abonelik planları ve hesap paylaşımını engelleme girişimleri olduğu düşünülüyor.

Rakipler çok kan dökerken, Amazon sessizce platformun kullanıcı arayüzünü güncelledi, yüksek kaliteli yeni seriler geliştirmeye devam etti ve en temel öğe olan abonelik planına dokunmadı. Bu şirketin kullanıcı kaybetmemesini ve daha çok kullanıcıyı kendisine çekmesini sağlıyor. Ancak Amazon bu başarısını korumayı önümüzdeki senelerde de başarabilecek mi bunu zamanla göreceğiz.

Bir yandan güçlü içeriklerle pazara dahil olan Disney Plus ilerleyen zamanlarda her iki platformunda tahtını ele geçirebilir gibi duruyor. Peki siz şirketlerin bu rekabetiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir