Sahte AirPods’lar nasıl anlaşılır? Bu kılavuz size sahte AirPods’ları nasıl tespit edeceğinizi gösterecek. İşte birçok kullanıcının merak ettiği detaylar!

Airpods’lar nasıl sıfırlanır?

Sahte AirPods’lar nasıl anlaşılır? Günümüzde hemen hemen her üründe taklit ürünlere rastlamak oldukça mümkün ancak söz konusu kablosuz kulaklık olunca durum içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bu makale, satın aldığınız veya almak üzere olduğunuz AirPods’ların orijinal olup olmadığını ve AirPods’ların orijinalliğini nasıl sorgulayacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Apple’ın AirPods ve AirPods Pro modelleri, şirketin en başarılı ürün grupları arasında yer alıyor. Bu nedenle klonları diğer birçok Apple ürünü gibi piyasaya sürülüyor. Bu yüzden AirPods almayı düşünüyorsanız hem cüzdanınız hem de sağlığınız için çok dikkatli davranmalısınız.

İnternette hızlı bir bakış, 50 TL, 100 TL, 200 TL gibi fiyatlarla “bire bir klon” olarak satılan birçok sahte klon ürünüyle karşılaşacaktır. Peki almaya çalıştığınız ürünün aralarında olmadığından nasıl emin olacaksınız? Elektronik ürünlerin büyük çoğunluğunda sahte veya klonları ayırt etmek genellikle herhangi bir uzmanlık gerektirmez ancak maalesef AirPods veya AirPods Pro söz konusu olduğunda sürecin bu kadar basit olmadığını bilmelisiniz.

Kendinizi güvende hissetmek ve dolandırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, sahte AirPod’ları nasıl tespit edeceğinize ilişkin tüm yöntemleri bilmelisiniz. Bunun için özel bir rehber hazırladık.

AirPods veya AirPods Pro modelinizin sahte mi gerçek mi olduğunu öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri inceleyin.

Sahte AirPod’lar nasıl anlaşılır?

  • Seri numarası sorugulama
  • Zorla dokunma özelliğini etkinleştir
  • “Hey Siri” komutunu etkinleştirin.
  • Aktif Gürültü Engellemeyi Etkinleştir
  • Uzun mesafelerde bağlantı gücünü kontrol edin
  • Orijinal cihazla karşılaştırın
  • Teknik servislerden yardım alın

1- Seri numarası sorgulama

Satın aldığınız kulaklığın orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu anlamanın en güvenilir yolu, sistem seri numaranızı Apple’ın resmi web sitesinden kontrol etmektir.

Öncelikle, ürünün orijinal ambalajındaki seri numarası ile ürünün taşıma çantasındaki seri numarasını karşılaştırın. Bu iki seri numarası aynı ise lütfen Apple sisteminden bu seri numarasını sorgulayınız.

Bunu yapmak için Apple Servisini arayın ve seri numaranızı isteyin. Apple, cihazınızın seri numarasını doğru bir şekilde tanımlıyorsa, cihazınız büyük olasılıkla orijinaldir. Sisteminiz burada bir hata veriyorsa cihazınız kesinlikle sahtedir.

Öte yandan, orijinal kutuları ve taşıma kılıfları ile gelen sahte cihazları da alabileceğinizi unutmayın. Eğer öyleyse, daha fazla ipucuna ihtiyacınız olabilir.

2- Force Touch işlevini etkinleştirin

Sahte bir AirPods Pro’yu nasıl tespit edeceğinizin cevabı, Zorla Dokunma özelliğini kontrol etmektir. AirPods Pro modellerinde kullanılan Force Touch teknolojisi, diğer modellerden farklı olarak dokunarak değil basınçla çalışıyor. Aşağıdaki resimde işaretli olan bu alana basarak müziği durdurabilir, bir sonraki veya bir önceki parçaya geçebilir veya bir telefon aramasını cevaplayabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir