Yeni Nokia 6 2018 Tanıtıldı


Bir süredir sızıntı haberlerini sizlere aktarmaya devam ettiğimiz, Nokia severlerin beklediği yeni cihaz Nokia 6 2018 modeli düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtıldı. HMD Global şirketinin yeni orta segment kategoride yer alan Nokia 6 serisinin 2018 versiyon modeli Çin'de gerçekleşen lansman kapsamında resmi şekilde duyuruldu. Gorilla Glass 3 korumaya sahip 5.5 inç ekranlı bu model kutu içerisinden Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çıkıyor. Ayrıca şirket cihaza Android Oreo güncellemesinin de geleceği sözünü verdi.

Tıpkı sızıntılarda olduğu gibi model tasarım noktasında önceki modelleri ile benzer çizgileri taşıyor. Ancak yeni modelde ana ekran ve dokunmatik tuşlar kaldırılarak ekran içerisine sanal tuşlar yerleştirilmiş ve parmak izi tarayıcısı ise cihazın arka yüzeyine konumlandırılmış durumda. Gelin şimdi cihazın sahip olduğu tüm teknik özelliklere bakalım.

Nokia 6 2018 Özellikleri

Gümüş ve Siyah olarak iki farklı renk seçeneği ile gelen Nokia 6 2018'in 32 GB'lık olan modeli 900 TL, 64 GB'lık olan versiyonun ise 1050 TL fiyat etiketlerine sahip olması bekleniyor.