Twitter'da SMS Olmadan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Kurulur?


Birçok sosyal medya kullanıcısı hesaplarında özel bilgiler bulunduruyor. Özel bilgilerin bulunduğu sosyal medyalardan bir tanesi de teknoloji devi Twitter. Herhangi bir siber saldırılara karşın korunmak için Twitter hesabınızı engellenmesi için yapabileceğiniz en iyi yol iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif hale getirmek. Ancak şunu belirtmeliyim ki şimdiye denk Twitter'ın iki faktörlü kimlik doğrulaması SMS ile çalışıyordu ve bu nedenden dolayı telefonunuz yanınızda değilse ya da operatör sinyaliniz zayıfsa Twitter hesabınıza giriş yapamıyordunuz. Twitter'ın yeni gittiği güncelleme sayesinde  artık Google Authenticator, Authy ve 1 Password gibi üçüncü parti güvenlik kodu uygulamalarını destekliyor.

Bu bilgilerden sonra şayet iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktifleştirmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri ve izleyeceğiniz yolu aşağıda vereceğim. Yapmanız gereken şeyler şu şekildedir;

Tarayıcıdan Twitter hesabınıza giriş yapın.

Sağ üstte bulunan profil fotoğrafınızın bulunduğu 'profil ve ayarlar' butonuna tıklayın.

Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada güvenlik bölümündeki giriş doğrulamasını aktif edin.

SMS ile iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettikten sonra aynı bölümde 'Giriş onaylama yöntemlerini gözden geçir' butonuna tıklayın.

'Mobil güvenlik uygulaması' başlığının yanındaki ayarla butonuna tıklayın.

Açılan penceredeki QR kodu telefonunuza önceden indirdiğiniz üçüncü parti güvenlik kodu uygulamasına okutun.