Samsung Galaxy S7 edge Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geldi


Samsung bir süredir beklenen güncellemelerini nihayet yayınlamaya başladı. İlk olarak Galaxy S8 ailesi için Oreo 8.0 güncelleme dağıtımına başlanan şirket şimdi ise bir önceki nesil amiral gemisi olan Galaxy S7 Edge için Android 8.0 Oreo güncellemesini başlattı. Viernam kaynaklı bir web sitesine göre Galaxy S7 serisinin Android Oreo işletim sistemi güncellemesini almaya başladığı duyuruldu. Güncelleme ile beraber 2016 yılında sunulan Samsung Experience 9.0 arayüzüde Galaxy S7 Edge serisine kazandırılıyor.

Samsung Galaxy S7 Edge Android 8.0 Oreo

Bu güncellemenin Samsung tarafında yapılan bir hata ile erken dağıtılmaya başlandığı iddia ediliyor. Bu noktada Galaxy S8 ve Galaxy S8+ cihazları için Oreo beta programı devam ediyor ve Galaxy S7 serisi için bu güncellemenin beklenmedik bir şekilde olduğu gözüküyor. Ayrıca daha önceki akıllı telefonlar için güncellemelerin ilk olarak Vietnam bölgesinde gözüktüğü biliniyor.

AndroidU kaynaklı sitenin görsellerine göre ise güncelleme boyutunun 1.4 GB olduğu ve güncelleme sonrasında yazılım versiyonunun G935FXXU2ERB2 sürümüne yükseldiği gözüküyor. Samsung Galaxy S7 ailesi için Oreo güncellemesi üzerinde geliştirmeler yapıldığı fakat güncellemenin ne zaman sunulacağı bilinmiyordu. Erken dağıtıma başlanan Galaxy S7 serisi donanım olarak neler sunuyordu hatırlayalım. Cihazda 5.5 inçlik 2560 x 1440 piksel 2K bir ekran yer alıyor. 4 GB RAM ve 32-64-128 GB'lık dahili depolamaya sahip cihazda Exynos 8890 işlemci çipseti yer alıyor. 12 megapiksellik ana ve 5 megapiksellik ön kameranın yer aldığını hatırlatalım.