Nokia 6 İçin Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi Yayınlandı


Bilindiği üzere Nokia piyasaya tekrardan giriş yapmış ve Nokia 6 modeli ile en güçlü Android cihazını satışa sunmuştu. Son günlerde yeni cihaz Nokia 9 hakkında da bilgiler artmaya başlasada, Nokia firması Nokia 6 için Android'in en yeni sürümü olan Nougat 7.1.1 güncellemesini vereceğini belirtti ve detayları açıkladı. HMD Global şirketinin çatısı altında yeni Nokia markalı akıllı telefonlarını MWC 2017'de gözler önüne seren şirket, şimdi ise Android 7.1 güncellemesini kullanıcılarına vereceğini açıkladı. Bu yeni güncelleme ile beraber güvenlik yamalarının yanı sıra birçok yeni özelliğinde telefona geleceği belirtiliyor.

Bazı kaynakların belirttiklerine göre Android 7.1.1 Nougat güncellemesi şuan için Çin üzerinde bulunan Nokia 6 modellerine verilmeye başlandı. 369 MB boyutuna sahip olan güncelleme '00CN_3_170' kod adına sahip ve bu yeni güncelleme ile Nokia 6 ana ekranda kısayol destekleri, yeni emojiler gibi birçok özellikler sunulacak. Arka Plan yönetimi, güç tasarrufu ve ikili SIM çift desteği gibi özelliklerin yanı sıra güncelleme ile Nokia USB sürücülerini önceden yüklenen uygulamalar içinde güncelledi.

Nisan 2017 için Google tarafından yayınlanan Android güvenlik güncellemeleri ile beraberde iyileştirmelerin yanı sıra hata düzeltmeleri ve sistemde geliştirmeler yapıldı. Bakalım Nokia, Nokia 4, 5 ve 6 modellerini beraber piyasaya sürdüğü gibi Nokia 6'ya sağladığı güncel sistem güncelleme desteğini diğer modellerinede sağlayacak mı göreceğiz.

Nokia 6 Özellikleri