Nokia 3310'un 4G'li yeni bir sürümü yolda.


Şu anda neredeyse bütün akıllı telefonlar üst düzey donanıma sahip. Ancak çok fazla özelliği olmayan telefonlar da biraz sevilmeyi hak ediyor. Nokia, Nokia 3310 ile tüm zamanların en iyi telefonlarından birini üretti. HMD Global, Nokia 3310?un yeni sürümünü çıkararak 3G destekli bir 3310 piyasaya sürdü. Nokia 3310?un ilk sürümü hem biraz akılsız, hem de 2G frekansında çalıştığı için iletişimde sorunlar oluyordu, ancak 3G versiyonu çok daha iyi bağlantı sağladı.

Şimdi HMD, Nokia 3310'un başka bir sürümüyle geri döndü ve bu sefer 4G'yi piyasaya sundu. Nokiamob, telekomünikasyon cihazları için Çin düzenleyici kurum olan TENAA'dan geçen yeni 3310?u sızdırdı.

Tek değişiklik işletim sisteminde oldu. VTechgrapgy, 3310?un 4G versiyonunun 2G ve 3G olan versiyonunda kullanılan Feature OS ve s30+ yerine YunOS kullanılacağını belirtiyor. YunOS, AOSP'ye dayandığı gibi Android'de gördüğümüz bazı uygulamaları çalıştırabilir. Bu, WhatsApp gibi bazı uygulamaları da yeni telefonda çalıştırabilmemize olanak sağlıyor.

Nokia?nın yeni 3310 modelinin en popüler telefon olmayacağını biliyoruz, ancak nostalji meraklılarının yedek olarak kullanabilmesi için iyi bir cihaz olabilir. Artık 4G'ye bağlanabildiğine göre, gelecekte 3G ağları kapatacak taşıyıcılar olacağı için ileri zamanda çöpe gidecek bir telefon da değil.

Nokia 3310 için hala fiyat detayları açıklanmadı. Telefonun 3G versiyonu 60 dolardan piyasaya çıktı, bu yüzden yeni telefonun fiyatında küçük bir artışın olmasını umuyoruz. Eğer 100 doların altında piyasaya çıkarsa kesinlikle alınabilir bir telefon olur.