İşte LG G5'in Takım Arkadaşları


LG 360 VR Özellikleri

LG'nin yeni VR cihazı olan 360 VR hem tasarımı hemde özellikleriyle oldukça iddialı. LG 360 VR'ı diğer VR cihazlarından ayıran en önemli özelliği diğer VR cihazlarının aksine telefonun sanal gerçeklik gözlüğünün içeirisine yerleştirilmemesi. Telefon USB-C bağlantısı ile VR cihazının içerisine yerleştirilmeden görüntü aktarımı sağlıyor.

LG G5 üzerinden veri aktarımı saplayan 360 VR çift 1080p OLED ekranı sayesinde 130 inçlik bir televizyonu iki metrelik bir mesafeden izliyormuş hissine kapılmayı vadediyor.

LG 360 VR 118 gramlık ağırlığıyla diğer VR gözlüklerinden kendini ayıran LG VR 360 bu özelliği sayesinde kullanıcılara sanki VR gözlüğü takmıyorlarmış gibi bir his vermeyi hedefliyor.

LG 360 CAM Özellikleri

LG G5 kullanıcılarının 360 derece fotoğraf ve video çekmelerini sağlayan LG 360 CAM aksesuarı MWC 2016 kapsamında tanıtıldı. Son zamanlarda popüler olan sanal gerçeklik kavramı piyasaya sürülen 360 derece video ve fotoğraf çekebilen cihazlar sayesinde daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

LG 360 CAM iki adet 200 dereceli geniş açılı 13 Megapiksel çözünürlükte kameraya sahip. 4 Gigabyte depolama alanına sahip cihazda ayrıca 1200 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor.  LG 360 CAM çektiğiniz videoları YouTube 360 veya Street View  platformuna yüklemenize imkan tanıyor. LG 360 CAM ile çekilen görüntüleri yine LG 360 VR ile izlemenin kullanıcılara büyük bir keyif vereceği şüphesiz.

LG CAM Plus Özellikleri

LG G5'in takım arkadaşları arasında belkide en dikkat çekeni LG CAM Plus ismindeki modüler aksesuarı. Bu aksesuar sayesinde telefonunuzda DSLR kameralarındaki rahat tutuş ve konforu yakalayabiliyorsunuz. Üzerinde güç, deklanşör, kayıt ve yakınlaştırma butonları da bulunan LG CAM Plus'ın en önemli özelliği ise içinde 1200 mAh değerinde ek bir bataryaya sahip olması. Bu da demek oluyor ki bu aksesuar sayesinde 2800 mAh olan LG G5 batarya kapasitesini 4000 mAh değerine çıkartabiliyorsunuz.

LG Hi-Fi Plus Özellikleri

LG G5'in bir diğer modüler takım arkadaşı ise LG Hi-Fi Plus. Kullanıcılara LG G5 üzerinde yüksek çözünürlükte ses deneyimi yaşatmayı hedefleyen LG Hi-Fi Plus modülü taşınabilir bir ses oynatma cihazı görevi görüyor. Cihaz LG G5 dışındaki diğer akıllı telefonlara ve bilgisayarlara da bağlanabiliyor.

LG Rolling Bot Ev İzleme Robotu

Küre şekline tasarlanmış LG Rolling Bot'un üzerinde 8 Megapiksellik bir kamera bulunuyor. Üzerindeki kamera sayesinde evinizde olan biteni canlı olarak izleminize imkan tanıyan LG Rolling Bot, microSD kart desteği ile de çekilen fotoğraf ve videoları rahatlıkla depolayabiliyor.

Fotoğraflar: Gökhan EĞRİ