Far Cry Primal Sistem Gereksinimleri


Far Cry oyunu bilindiği üzere 2004'te Crytek tarafından geliştirilmiş ve oyuncuların beğenisini toplamayı başarmıştı. Crytek'in bu başarısı üzerine Ubisoft Far Cry'ın oyun haklarını satın alarak kendi bünyesinde çalışan stüdyolar tarafınca ikinci oyun için kollarını sıvamışlardı. Birinci oyunun ruhunu taşıyan ikinci oyun bir çok yenilikle beraber tekrar sevildi ve Ubisoft'a iyi paralar kazandırdı. Açık dünyaya geçiş yapan Far Cry 3 ise ilk iki oyunun üzerinden atlayarak çıtayı daha da yükseklere çıkartmayı başardı. Far Cry 3 oyunculara yepyeni bir soluk getirmişti.

Far Cry 4 ise bu büyük başarıdan sonra bütün beklentiyi ve heyecanı suya düşüren bir oyun olarak çıktı. Far Cry'ın üzerine hiç bir yenilik getirmeyen oyun, kötü adamı bile 3. oyundan kopyalamış gibiydi. Bu kötü deneyimden sonra oyuncular çok sinirlendi. Ubisoft bunun üzerine oyuncuları  milattan önce 10.000 yılına götürdü.

Far Cry Primal ilkel bir devirde, oyuncuların başlarının çaresine bakmalarını gerektirecek bir oyundu. Oyun eski oyunlarının üzerine maalesef büyük yenilikler koyamadı. Hatta üst üste aynı görevleri bile yaptırıyordu ancak oyun güzel bir satış rakamına ulaşmayı başardı. İşte Far Cry Primal sistem gereksinimleri;

Far Cry Primal Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ve (Sadece 64 bit)

İşlemci: Intel Core i3-550 ya da AMD Phenom II X4 955

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB VRAM) ya da AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM)

Bellek: 4 GB RAM

Depolama: 20 GB Boş Alan

Far Cry Primal Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 (Sadece 64 bit)

İşlemci: Intel Core i7-2600K ya da AMD FX-8350

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 ya da AMD Radeon R9 280X

Bellek: 8 GB RAM

Depolama: 20 GB Boş Alan