Failure Nights Marmara Etkinliği


IEEE Nedir ?

IEEE Marmara Kimdir ?

IEEE Marmara Öğrenci Kolu 2005 yılında Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde kurulmuştur. 12 yıl içerisinde sayısız yerel ve global başarılı etkinliğe imza atan IEEE Marmara, gelecek nesillere güzel bir gelecek bırakmak adına mühendislik ve bilim alanında çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaç ışığında, faaliyetlerimizde IEEE'yi ve IEEE üyeliğinin getirdiği avantajları çevremize duyurmayı, üyelerimize teknik açıdan yardımcı olmayı, endüstri ile öğrencileri buluşturmayı ve üniversite öğrencilerine aktif öğrenme fırsatları sunmak için çalışıyoruz.

IEEE Marmara, üyelerinin doğru kariyerler tercihleri yapmaların olanak sağlar. Üyelerinin öğrencilikleri sırasında gerek teknik, gerekse sosyal hayatlarını hem öğretici hem de keyifli etkinlikleriyle renklendirmeye çalışır. Bu etkinlikler arasında çeşitli kariyer yönlendirme seminerleri, proje yarışmaları, geziler, teknik eğitimler, projeler ve IEEE'nin tanıtımına yönelik faaliyetler vardır.

Dünyada IEEE

Toplam Üye : 426,650

Toplam Öğrenci Üyeleri : 117,060

IEEE 10 alt bölgeden oluşuyor. Türkiye Şubesi 8. Bölgede yer alıyor. Türkiye toplamda 2100 IEEE üyesine sahip. 2100 üyenin 1600'ü öğrenci üyelerden oluşuyor. Türkiye Şubesi öğrenci kolları ve üyeleri bakımından en aktif şubelerden biridir.

IEE Türkiye Temsilcileri

Failure Nights Marmara Nedir ?

Failure Nights Marmara, IEEE Marmara Öğrenci Kolu tarafından 20 Nisan 18.00'da düzenlenecek olan ve katılmak isteyen herkese açık olan bir etkinliktir. Hayatta tecrübe ettiğimiz başarısızlıklar bizi başarıya götüren bir altın anahtardır. Thomas Edison 999 başarısız girişiminden sonra 1000. girişiminde ampulü bulmayı başarmıştır. Başarısızlıkların, başarı hikayelerinden daha öğretici olduğuna inanıyoruz. Profesyonellerin çoğu o görkemli girişimlerini ilk denemelerinde yapmıyor.

Meksika'da 5 girişimcinin yarattığı bir kıvılcımla 150'den fazla şehire yayılan global bir etkinlik olan FuckUp Nights'ın Marmara ayağı olucak olan Failure Nights Marmara etkinliğimizde, 4 fuckuppreneur (iş batırmış girişimci) mühendis projelerini, neleri yanlış yaptıklarını, bu yanlışlardan neler öğrendiklerini ve şimdi olsa neyi farklı yaparlardı sorularına cevap olacak hikayelerini paylaşacak.

Yaptığı Etkinlikler

Konuşmacılar

Etkinliğin Özeti