Uncharted 4, dünya genelinde 8.7 milyon kopya sattı

Naughty Dog'un son oyunu Uncharted 4: A Thief's End, Nathan Drake'in hikayesini sona erdiren oyun olmasının yanı sıra, 2016 senesinin en çok satış yapan oyunu olmayı başardı.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 15 sn   Eklenme Zamanı : 2017-01-08 21:28:56
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Oyun

Sony Interactive Entertainment, Uncharted 4: A Thief's End'in çıkış gününden itibaren dünya genelinde tam 8.7 milyon kopya sattığını açıkladı. Ayrıca bu sayının tüm seneyi kapsamadığını, Mayıs ayından itibaren olduğunu da açıkladılar. Geçtiğimiz yılın en başarılı ve en çok satan oyunlar listesinin zirvesine oturan Uncharted 4 aynı zamanda 100'ün üzerinde ödülün sahibi olmayı da başardı. Uncharted 4: A Thief's End, birçok paketle beraber satışını hala sürdürüyor. Üstelik yeni PlayStation 4 oyuncularının da tercihlerini çoğu zaman  Uncharted 4'den yana kullandıkları söz konusu. Oyun severlerin severek oynadığı ve devamını merakla beklediği oyunun bu seneki satışlarının rekora ulaşması bekleniyor.

Sony tarafından yapılan duyuruda oyunun ne kadarlık bir kısmının PS4'le beraber gerçekleştiği belirtilmedi. Uncharted 4: A Thief's End çıkışını gerçekleştirdiği haftada 2.7 milyon kopya satmayı başarmıştı. Uncharted 3: Drake's Deception ilk gününde 3.8 milyon kopya satmıştı ve PlayStation 3'ün en unutulmaz oyunu olarak oyun severlerin aklında yer edinmişti.  Uncharted serisinin başarısı oyun severleri tatmin ederken  bu başarının ivmesinin artacağı ve Sony'nin kazancını artıracağı da ön görüler arasında.  Ayrıca Naughty Dog şimdi hem Last of Us 2'nin yapımı ile hem de Uncharted: The Lost Legacy ile uğraşıyor.Daha Fazla Göster